STUDIUM PRZYPADKU Jak leczyć zęby W 9 Dni? - Dentystyczny

Endodoncja Chorzów

Jeżeli twój stomatolog będzie blisko ciebie

Czy wiesz, jak należy oceniać gabinet dentystyczny i po czym poznać, że jest on tym miejscem, w którym powinieneś poddać się leczeniu swoich zębów? Pacjenci, którzy bez żadnego strachu dbają o uzębienie, mieli to szczęści

STUDIUM PRZYPADKU Jak leczyć zęby W 9 Dni? - Dentystyczny Endodoncja Chorzów
e, że trafili na dobrych specjalistów. Ty też jednak możesz do nich dołączyć i to niezależnie od tego, jakie są twoje obecne doświadczenia z dentystami. Kieruj się przede wszystkim opiniami innych ludzi i wybieraj lekarzy "z polecenia". Zwykle to oni okazują się najlepsi.

Z pomocą tej metody, polegającej na szukaniu, sprawdzeniu i weryfikowaniu opinii innych pacjentów, będziesz w stanie bardzo szybko znaleźć dla siebie dobry gabinet dentystyczny. Od razu skoncentruj się jednak na tych placówkach, które działają w twoim mieście. Jeżeli mieszkasz w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu, możesz jeszcze bardziej sprecyzować swój zakres poszukiwań i sprawdzić tylko te gabinety, które występują niedaleko twojego domu bądź miejsca zamieszkania. Jeżeli twój stomatolog będzie blisko ciebie, łatwiej będzie ci się do niego wybrać. Jest to o dziwo bardzo ważne, bo wtedy zminimalizujesz ryzyko, że w ostatniej chwili - chociażby z powodu lęku - odwołasz wizytę.


W głowach wielu ludzi pokutuje przekonanie

W głowach wielu ludzi pokutuje przekonanie, że odwiedzając gabinet dentystyczny, muszą być oni przygotowani na doświadczenie naprawdę niemiłych i nieprzyjemnych rzeczy. Czy jednak ma to w ogóle cokolwiek wspólnego z prawdą? Czy w ogóle kiedykolwiek tak było i czy można generalizować w ten sposób? Oczywiście, każdy stomatolog jest inny, podobnie, jak każdy pacjent jest inny. Każdy posiada swoje własne doświadczenia, swoje skojarzenia i myśli, które natychmiast pojawiają się w jego głowie, gdy tylko słyszy słowo "dentysta". Można jednak śmiało zaryzykować stwierdzenie, że strach ma zawsze wielkie oczy, a wspomnienia (zwłaszcza te negatywne) są niejednokrotnie wyolbrzymione i urastają do rangi czegoś niepodważalnego. Być może więc, każdy, komu wizyta u dentysty kojarzy się źle, po prostu tak zapamiętał jakiś niemiły szczegół podczas ostatniej wizyty, że jego mózg utożsamia osobę stomatologa bądź jego pracę z tym niefortunnym detalem, natomiast nie łączy się to bezpośrednio z czynnościami wykonywanymi wówczas przez dentystę? Możliwości jest bardzo wiele, warto je prześledzić i przemyśleć.


Prawda jest jednak taka że każda

Z jakiegoś powodu, jednym z najczęstszych lęków, jakie odczuwamy jako społeczeństwo, jest... Lęk przed wizytą u stomatologa. Dlaczego tak się dzieje? Istnieją różne teorie, mniej lub bardziej przekonujące. Prawda jest jednak taka, że każda z osób, która decyduje się na to, by odwiedzać gabinet dentystyczny najrzadziej, jak to tylko możliwe, będzie miała szereg własnych argumentów na poparcie swojego - dość irracjonalnego - zachowania. Dentysta dla wielu ludzi nie jest po prostu ulubionym lekarzem. Inni twierdzą, że stomatolog to w ogóle nie jest lekarz... Ilu ludzi, tyle podejść. Warto jednak pamiętać, że zadaniem dentysty jest dbanie o nasz zdrowy uśmiech. Sami możemy dbać o niego najlepiej, jak potrafimy, jednak kontrolne wizyty są czymś naturalnym, powszechnym i nie należy się ich obawiać! Jeśli spotkaliśmy się z tym problemem w rodzinie i ktoś z naszych bliskich celowo unika wizyty u dentysty (i nie wynika to zwyczajnie z jego zapracowania lub zwykłego braku czasu), to dobrze byłoby porozmawiać i wytłumaczyć tej osobie, że popełnia błąd, rezygnując ze spotkania ze swoim stomatologiem.


Jednak najprawdopodobniej nie przyniesie to pożądanych

Rzeczą oczywistą jest, że wszyscy powinniśmy odwiedzać gabinet dentystyczny regularnie, choćby tylko po to, aby kontrolować stan swojej jamy ustnej, a w szczególności - zębów i dziąseł. Niestety, tylko teoretycznie jest to oczywistością, ponieważ wielu ludzi z rozmysłem unika wizyt u dentysty. Czy jednak to sam dentysta jest dla nich tak straszną postacią, że boją się do niego przyjść i oddać zdrowie swoich zębów w jego ręce? Najczęściej, nie. Stomatolog wiąże się jednak dla tych osób z niezbyt dobrymi skojarzeniami, a często wspomnienia, jakie te osoby pielęgnują z pobytu na fotelu dentystycznym, również nie pomagają. Co zatem, w takim przypadku, robić? Jeśli osoba z naszego najbliższego otoczenia nie chce się udać na choćby rutynową kontrolę u dentysty? Możemy prosić, grozić, straszyć... Jednak, najprawdopodobniej, nie przyniesie to pożądanych skutków. Najlepiej w takiej sytuacji porozmawiać z kimś, kto ma obawy i spróbować go zrozumieć, a następnie postarać się wyjaśnić, że jego strach jest irracjonalny i nie ma żadnego uzasadnienia (może poza niezbyt miłymi wspomnieniami z poprzednich wizyt).



© 2019 http://dentystyczny.torty-dla-dzieci.waw.pl/